При будівництві будинку є кілька важливих аспектів, про які слід задуматися заздалегідь. Один з них – це звукоізоляція.
В силу своїх конструктивних особливостей сип-панелі мають хороші звукоізоляційні властивості. Абсолютної тиші всередині будинку домогтися складно і не варто до цього прагнути. Комфортними показниками для людини вважаються 20 Дб.
Після того, як конструкція вашого будинку вже зведена, слідують етапи зовнішньої і внутрішньої обробки. Саме на цьому етапі необхідно розуміти, які краще вибрати матеріали, щоб забезпечити обстановку повного акустичного комфорту для вас і ваших близьких.
Щоб домогтися такого комфорту, слід захистити простір від небажаних шумових впливів. Шуми – це такі хаотичні комбінації звуків, які не несуть ні корисної інформації, ні благотворного впливу для людини. Навіть навпаки – можуть бути джерелом сильного роздратування і негативного впливу на його нервову систему.
Існує кілька типів шумів, які відрізняються за своїм характером і поширенню, тому способи і матеріали для їх усунення використовуються теж різні:
– повітряний шум поширюється безпосередньо по повітрю. Найчастіше в будинках такий шум створюють гучні голоси людей, музика, гавкіт собак, що працює побутова техніка, гул від автостради і т.д. Від такого шуму сип-панелі прекрасно захистять будинок. Уразливими залишаються тільки дверні та віконні прорізи. Саме про їх шумоізоляції варто позаботіться.Многослойние склопакети і правильно підібрані двері надійно захистять вас, і звуки з вулиці або з сусідніх кімнат не потурбують.
– ударний шум – назва говорить сама за себе. Його причиною можуть стати звуки кроків, пересування меблів, стукіт молотка і т.д. Локалізувати такий тип шуму непросто. Так як основне джерело цього шуму – це перекриття, і основні заходи щодо звукоізоляції потрібно застосовувати саме в ньому. Для нейтралізації цього шуму застосовують пружні пористі матеріали в якості підкладок, що гасять можливі вібрації. Це може бути спінена гума, пробка, щільний пінополістирол, поліуретан, пористий ПВХ, використовують звукопоглинаючі шари в обробці і застосовують звукоізолюючі пружні підкладки між несучими конструкціями будинку, роблять «плаваючі підлоги».
– структурний шум виникає при передачі вібрацій через несучі конструкції будинку, його стіни і перекриття. Тут не так важливо, чим викликаний цей шум, як розуміння, що через жорсткі зв’язків між стінами і перекриттями він передається дуже швидко і практично без втрат. Виключити поширення структурних шумів можна за допомогою пружного матеріалу прокладки між стиками несучих елементів. Примикання до перекриттів і несучих стін слід робити через демпферні стрічки, і в конструкціях підвісної стелі використовувати пружні підвіски, що гасять вібрації.
Звукоізоляція завжди вимагає комплексного підходу. Так як шуми можуть генеруватися найрізноманітнішими джерелами та перебувати як зовні будинку, так і всередині. Тому питання звукоізоляції ефективніше і дешевше вирішувати на стадії проектування і будівництва. Так ще на стадії архітектурного проекту слід розташувати приміщення, які особливо потребують ізоляції від сторонніх шумів (спальня, кабінет, дитяча) у видаленні від тих, які є джерелом небажаних звуків (ігрова кімната, майстерня, господарські приміщення і т.д.). На максимальному видаленні від захищаються кімнат слід розміщувати і побутові прилади, агрегати примусової вентиляції, насосні станції.
Щоб зробити будинок тихим і комфортним, звукоізоляцію необхідно розглядати як комплексну систему, де всі елементи пов’язані між собою і мають значення.
Варіанти ЗВУКОІЗОЛЯЦІЯ стін В СІП БУДИНКАХ:
Ефективним способом захисту від повітряного шуму вважається створення багатошарової конструкції, що складається з декількох шарів, що чергуються жорстких, щільних і м’яких будівельних матеріалів. Багатошаровість досягається виконанням зовнішньої і внутрішньої обробки стін з SIP, які вже спочатку є багатокомпонентним матеріалом і ефективно ізолюють від повітряних шумів в області високих частот.
Якщо будинок розташований в шумному місці, то краще вибрати варіант вентильованого фасаду. В цьому випадку обробка стін виконується з облицювальними матеріалами, які монтуються на обрешітку. Між ними і основний стіновий поверхнею залишається повітряний зазор заглушає найрізноманітніші шуми.
Акустичні властивості мають стіни, обшиті зсередини гіпсокартоном. При використанні кронштейнів і напрямних профілів для монтажу гіпсокартону необхідно кріпити їх до стін через еластичні прокладки. Листи слід прикручувати з зазором від підлоги і стелі, який надалі буде замурований нетвердеющім герметиком.
Варіанти звукоізоляції перекриттів в SIP будинках:
Як міжповерхового перекриття застосовуються два види конструкцій:
– перекриття по балках (балки прямокутного перетин і двотаврові);
– перекриття з SIP панелей.
Незалежно від виду перекриття комфортний рівень звукоізоляції досягається виконанням комплексу робіт:
Способи захисту від структурних шумів.
Уникнути передачі структурних шумів по несучих конструкціях можна, застосувавши прокладки для захисту стиків несучих елементів. Необхідно використовувати спеціальну звуковбирну стрічку в з’єднаннях «стіна-балка» і «балка-ОСП». Ця еластична стрічка, наклеєна на кожну балку перекриття, створює акустичну розв’язку в місцях примикання «стіна-балка-ОСП». Стрічка поглинає енергію ударного шуму від верхнього покриття на балки перекриття і стіни першого поверху.
Цей вид робіт виконується на етапі монтажу перекриття.
У звукоізоляції перекриттів допоможуть підвісні стелі. Повітряний зазор межпотолочного простору бере участь в локалізації шумів. Щоб уникнути структурних шумів і резонують коливань, профілі слід кріпити до стелі за допомогою пружних підвісів. Під підвіси рекомендується встановлювати прокладки, що гасять вібрації. Добре зарекомендували себе натяжні стелі, які взагалі не кріпляться до перекриття і виконуються з нерезонірующіх плівок ПВХ і тканин.
Способи захисту від повітряного шуму:
Коли прокладені всі комунікації в міжбалочні просторі, можна приступити до додаткових заходів звукоізоляції повітряного шуму і заповнити міжбалочні простір матеріалами з волокнистої або пористою структурою. Товщина використовуваного звукопоглинального матеріалу в конструкцііот 50мм.
У перекриттях з SIP панелей повітряний шум ізолюється пенополистирольной складової товщиною 180 мм.
Способи захисту від ударного шуму:
Високі звукоізоляційні властивості має система «плаваючого» статі. Ця система ефективна в захисті як від ударного, так і від повітряного шуму в міжповерхове перекриття. Головна особливість всіх видів «плаваючих» підлог – відсутність жорсткої фіксації з підставою. Конструкція «плаваючих» підлог багатошарова. Вона складається з різних за призначенням матеріалів, які утворюють єдину конструкцію:
- Підстава . Несучі коснтрукціі перекриття: балки, ОСП, SIP панель.
- Звукоізолюючий шар . Для ізоляції від ударного шуму використовують пористі і волокнисті матеріали з малим значенням динамічного модуля пружності.
- «Плаваючий» шар. При збірному «плаваючому» поле на шар пружного матеріалу кладеться чорновий настил (фанера, OSB, ДСП) з чистовим покриттям підлоги. Для бетонного «плаваючого» статі необхідно виготовити армовану стяжку від 50 мм, в яку можна інтегрувати систему «теплого водяного статі».
Класичні покриття для підлоги – лінолеум, ковролін, пробка – відмінно гасять і поглинають шум. Ламінат і паркетна дошка поліпшать акустичну ситуацію при застосуванні якісних підкладок.
Сподіваємося, наші рекомендації будуть корисні для Вас. Бажаємо миру і затишку у Вашій оселі!