Так як ECOPAN будує енергоефективні будинки, то і інженерні рішення, зокрема опалювальні системи, ми рекомендуємо також енергоефективні. Сьогодні мова піде про, мабуть, самої загадкової з них – тепловому насосі. Це не пекти, але вона може зігріти ваш будинок. І це не кондиціонер, але він може охолодити ваш будинок. “Як це можливо? Це вигідно? Чи ефективний він при будь-якій температурі? » – запитаєте Ви. Давайте розбиратися разом.

Тепловий насос – це універсальне опалювальне і охолоджувальний пристрій, яке розроблено для забезпечення комфорту у вашому будинку круглий рік. Всі теплові насоси між собою відрізняються за джерелом отримання теплової енергії. Кожен насос має маркування: «повітря-повітря», «повітря-вода» і так далі. Перше слово вказує на джерело тепла, друге – будь-що тепло перетворюється.

Частина 1-я. Тепловий насос «повітря-повітря»

Він складається з двох основних компонентів: повітряного кондиціонера в приміщенні і зовнішнього теплового насоса, який аналогічний центральному кондиціонеру. Усередині насоса знаходиться компресор, який поглинає і потім виділяє тепло. Влітку тепловий насос працює так само, як центральний кондиціонер, поглинаючи тепло всередині вашого будинку і витісняючи його на відкритому повітрі. Взимку процес змінюється на протилежний, і насос поглинає тепло з зовнішнього повітря і доставляє його в приміщення для опалення вашого будинку.

Найцікавіше полягає в тому, що тепловий насос може отримати тепло навіть з холодного повітря. Саме ця здатність поглинати тепло з повітря, навіть холодного, робить теплові насоси надійними і набагато більш енергоефективними, ніж системи з одним джерелом, які виробляють тільки холодний або тепле повітря. Тепловий насос не генерує тепло з нуля. Замість цього він просто переносить тепло з одного місця в інше. Це вимагає зовсім небагато енергії.

«Якщо теплові насоси такі чудові, чому їх не використовують повсюдно?» – заслужено здивуєтеся Ви. Теплові насоси ідеальні для регіонів з помірним кліматом, але менш ефективні в районах з тривалими холодними зимами. Як правило, теплові насоси ефективні при температурі до 30 градусів або близько того. При більш низькій температурі насос буде боротися за відбір тепла, в результаті чого буде працювати набагато менш ефективно.

Однак це зовсім не означає, що тепловий насос не є життєздатним в холодному кліматі. У регіонах з холодною погодою, де потрібно багато тепла, тепловий насос може бути з’єднаний з газовою піччю. Коли погода стає прохолодною, тепловий насос виробляє тепло і використовує піч для видування теплого повітря по всьому будинку. У дуже холодну погоду, коли тепловий насос не справляється, він автоматично відключається, і піч виконує весь нагрів.

У регіонах з жарким кліматом тепловий насос може працювати в парі з системою рекуперації. У цьому випадку насос нагріває або охолоджує повітря, а система рекуперації поширює його по всьому будинку.

Для багатьох людей тепловий насос може бути хорошим способом заощадити на опаленні та охолодженні. Якщо ви не впевнені, чи підходить він для вашого будинку, звертайтеся, ми із задоволенням Вас проконсультуємо.

У наступній статті ми розповімо про грунтових теплових насосах і їх особливості.

Зворотній зв’язок:

Комментарии отключены.