Розумний будинок – це давно вже не «модна фішка», а набір ефективних рішень для підвищення функціональності Вашого житла. Однак, що саме прокачати в вашому домі вирішуєте тільки ви. Для кого-то досить мати саморегулюючу опалювальну систему, а кому-то звільнити коханого чоловіка від приготування ранкової кави і вимикати праску за допомогою смартфона.

Отже, давайте розбиратися навіщо, коли і скільки за все це доведеться заплатити?

Перш ніж прийняти рішення про автоматизацію вашого будинку варто відповісти собі на питання, які такі мої завдання ця система буде вирішувати, і для чого вона мені потрібна. Розглянемо очевидні переваги системи «розумний дім»:

Економія коштів і часу. При чому дуже істотна. За результатами опитувань замовників, що використовують системи «розумний дім» економія складає: від 30 до 35% вартості газового опалення, 40-45% вартості електроенергії та від 3 до 5 годин на тиждень особистого часу, який раніше йшло на турботи по офісу і / або дому. Погодьтеся набагато приємніше провести цей час з рідними і близькими, ну а вже придумати, куди витратити зекономлені кошти, впевнені, вам не складе особливих труднощів.

Безпека займає важливе місце в функціоналі «розумного будинку». Робота системи здійснюється в двох напрямках: забезпечення безперебійної роботи інженерних систем будинку, друге – охоронні функції.
Система захистить будинок від злому, проконтролює правильність роботи газопостачання та подачі води, буде тримати під контролем стан вікон і дверей і проінформує вас про всі аварійні ситуації, як в будинку, так і на території, що охороняється.

До додаткових бонусів можна віднести різні світлові і опалювальні сценарії; управління обладнанням на основі поточних параметрів часу, температури, освітлення, додатковий контроль і безпеку, якщо в будинку є маленькі діти.

Коли?

Чим раніше, тим краще. Як і у всіх інженерних задачах, починати потрібно зі спеціального проекту на етапі проектування інженерних систем будинку. Описувати всі Ваші забаганки, продумуйте всі деталі, навіть ті, які не плануєте втілювати в найближчому майбутньому. Краще передбачити все і навіть більше, ніж шкодувати про втрачену можливість. Звичайно, деякий функціонал Ви зможете додати і пізніше, але це буде значно дорожче і часто потребують нового ремонту. Якщо спочатку застосоване обладнання та / або проводи, які не передбачають підключення до “мізкам управління”, то додати не вийде.

Скільки коштує?

Вище ми говорили про широкі можливості системи «розумний дім», так що очевидно, що вартість вашого варіанти такої системи буде залежати від ряду факторів: функціональності, задіяної площі, складності робіт і вибраного обладнання. Фахівці ЕКОПАН допоможуть підібрати найбільш відповідне рішення, яке подзвонить зробити будинок від ЕКОПАН розумним.

Ну що тут скажеш, друзі – будинок це добре, а розумний будинок ще краще!

Зворотній зв’язок:

Комментарии отключены.