Пасивний будинок – енергія архітектури та технологій.

 

У продовження серії статей про пасивні будинки, ми вирішили описати основні принципи при проектуванні пасивних будинків. Інформацію нам надала архітектор Екопан – Ольга Насонова.

Для створення енергозберігаючого будинку потрібно виконати всього лише 3 правила: Зберегти і використовувати енергію сонця, вітру, припливів, відпливів, геометричну енергію. Сьогодні ми хочемо показати і розповісти Вам, як за допомогою архітектурних рішень і технології будівельних матеріалів зберегти тепло в будинку і керувати його тепловим балансом.

При проектуванні потрібно врахувати важливу комбінацію двох чинників, які безпосередньо впливають на отримання і збереження теплової енергії, це планувальне рішення і огороджувальні конструкції.

У планувальному рішенні потрібно зробити так щоб максимальну кількість сонячної енергії потрапило туди куди нам потрібно і залишилося там, де ми захочемо. Це досягається правильною орієнтацією будинку по сторонах світу. Це фундаментальне правило для теплого дому та то що визначає відповідність будинку терміну пасивний.

Також для збереження теплової енергії будинку важлива його компактність. Відношення площі поверхні оболонки до обсягу, який вона обмежує має бути, як можна менше. Але не варто це розуміти буквально так як, кулясті будинку, можуть знайти свого покупця тільки серед авангардистів.

На перший погляд може здатися що план поверху зовсім компактний незграбний, але це зовсім не так.

 

Простору з півночі і сходу – тераси і неопалювальний гараж, якщо їх прибрати то форма основної частини будинку стає компактною зі зміщеною всередину вхідною групою, щоб захистити вхід від атмосферних опадів і вітру. Але не варто забувати про літніх приміщеннях і гаражі так вони виконують роль первинної буферній зоні, захищаючи від тепло втрат весь будинку з північної сторони. А в потрапляючи в будинок, починаючи з вхідної групи, всередині знаходиться ряд нежитлових приміщень, які утворюють основну буферну зону між північчю і житловими кімнатами. І то тепло яке отримує житлова кімната з півдня заходу сходу зберігається тут же завдяки двом буферних зон з півночі. Другий поверх побудований за таким же принципом. Ряд нежитлових приміщень створює один блок з півночі і дві спальні орієнтовані на південь схід і захід.

Огороджувальні конструкції будинку представлені в двох видах. Це бетонна теплоакумулююча стіна тромбу, яка пасивно обігріває житлові кімнати будинку.

А основна частина оболонки зроблена з сіп панелей. Це даху стіни і перекриття. І якщо стіна тромб дає тепло то роль сип панельної технології максимально зберігати це тепло.

Так чому ж доцільно використовувати сип панелі для енергозберігаючого будівництва.

Вся справа в їх теплопровідності. Пінополістирол який ми використовуємо має теплопровідність 0,039. Таким чином сип панель товщиною 200 мм має опір теплопередачі.

Герметичність. Що зводить до мінімуму тепловтрати і створює бар’єр для теплової енергії.

Отже основними умовами досягнення енергозбереження є:

  • герметичність
  • компактність
  • Високий опір теплопередачі стін

У продовження серії статей про пасивних будинках, ми вирішили описати основні принципи при проектуванні пасивних будинків. Інформацію нам надала архітектор Екопан – Ольга Насонова. Для створення енергозберігаючого будинку потрібно виконати всього лише 3 правила: Зберегти і використовувати енергію сонця, вітру, припливів, відпливів, геометричну енергію. Сьогодні ми хочемо показати і розповісти Вам, як за допомогою архітектурних рішень і технології будівельних матеріалів зберегти тепло в будинку і керувати його тепловим балансом. При проектуванні потрібно врахувати важливу комбінацію двох чинників, які безпосередньо впливають на отримання і збереження теплової енергії, це планувальне рішення і огороджувальні конструкції.

У планувальному рішенні потрібно зробити так щоб максимальну кількість сонячної енергії потрапило туди куди нам потрібно і залишилося там, де ми захочемо. Це досягається правильною орієнтацією будинку по сторонах світу. Це фундаментальне правило для теплого дому та то що визначає відповідність будинку терміну пассівний.Также для збереження теплової енергії будинку важлива його компактність. Відношення площі поверхні оболонки до обсягу, який вона обмежує має бути, як можна менше. Але не варто це розуміти буквально так як, кулясті будинку, можуть знайти свого покупця тільки серед авангардістов.На перший погляд може здатися що план поверху зовсім компактний незграбний, але це зовсім не так.

Простору з півночі і сходу – тераси і неопалювальний гараж, якщо їх прибрати то форма основної частини будинку стає компактною зі зміщеною всередину вхідною групою, щоб захистити вхід від атмосферних опадів і вітру. Але не варто забувати про літніх приміщеннях і гаражі так вони виконують роль первинної буферній зоні, захищаючи від тепло втрат весь будинку з північної сторони. А в потрапляючи в будинок, починаючи з вхідної групи, всередині знаходиться ряд нежитлових приміщень, які утворюють основну буферну зону між північчю і житловими кімнатами. І то тепло яке отримує житлова кімната з півдня заходу сходу зберігається тут же завдяки двом буферних зон з півночі. Другий поверх побудований за таким же принципом. Ряд нежитлових приміщень створює один блок з півночі і дві спальні орієнтовані на південь схід і запад.Ограждающіе конструкції будинку представлені в двох видах.

А основна частина оболонки зроблена з сіп панелей. Це даху стіни і перекриття. І якщо стіна тромб дає тепло то роль сип панельної технології максимально зберігати це тепло. Так чому ж доцільно використовувати сип панелі для енергозберігаючого будівництва.


Вся справа в їх теплопровідності. Пінополістирол який ми використовуємо має теплопровідність 0,039. Таким чином сип панель товщиною 200 мм має опір теплопередаче. Герметічность. Що зводить до мінімуму тепловтрати і створює бар’єр для теплової енергіі. Ітак основними умовами досягнення енергозбереження є:

    • герметичність
    • компактність
    • Високий опір теплопередачі стін

Зворотній зв’язок:

 

Комментарии отключены.