Як часто, спілкуючись з Вашими знайомими, які живуть в приватних будинках, чуєте фразу: «Якби будував зараз, зробив би по-іншому?» Давайте розберемося, як створити оптимальне планування будинку і уникнути подальшого розчарування від замалої вбиральні, декількох закритих і ніким не зайнятих спалень і відсутності виходу у двір.
Отже, радимо для початку проаналізувати Ваш склад сім’ї та скласти список кімнат, які Вам дійсно потрібні. Впевнені, якщо Ви підійдете до цього питання з належною критичністю і будете керуватися реальною необхідністю, а не власними «хочу», то будете приємно здивовані тим, що виявляється, для затишного будинку потрібно зовсім небагато.
Так, наприклад, для сім’ї з 4-х чоловік цілком достатньо:
кухня – вітальня, спальня батьків, спальня 1-ї дитини, спальня 2-ї дитини. А такі «хотілки», як кабінет, спортзал, гостьова кімната, можна сміливо скоротити завдяки зонуванням основних кімнат.
Далі виникає закономірне питання: один поверх або два?
Якщо сім’я невелика, радимо зупинити свій вибір на одноповерховому будинку, то ж можна порадити і людям у віці, так як другий поверх буде для них швидше тягарем. Однак у двоповерхового будинку є свої переваги: при однаковій площі дешевше вартість 1 кв.м.за рахунок фундаменту і даху, менше тепловтрати. Так що вибір за Вами.
Далі переходимо до нежитлових та технічних приміщень.
Кухня і ванні кімнати в будинку повинні бути зручними, місткими і функціональними. Тут економія якраз недоречна. Ванних кімнат (санвузлів) має бути мінімум два. Наприклад, гостьовий і основний. При варіанті 2-х поверхового будинку, санвузол повинен бути на кожному поверсі.
Технічне приміщення , в якому буде розташовуватися котел, тепловий насос, електрощиток та / або інші інженерні системи, також бажано відокремити. Його розмір буде залежати від інженерних комунікацій в будинку. Також доцільно передбачити побутову кімнату, де можна розмістити постирочную, виділити місце для прасувальної дошки, для садового інвентарю та ін.
Радимо також спочатку визначитися, чи потрібна вам тераса? Сніданок на терасі або вечірній келих червоного вина – звучить чудово, але є свої «але». Обов’язково при проектуванні тераси необхідно врахувати правила розміщення, щоб не позбавляти сонячного світла інші кімнати, можливо краще зробити простору і опалювальну кімнату з великими вікнами по периметру стін в складі будинку.
Одним з важливих чинників при розробці оптимальної панірування будинку є заздалегідь продуманий меблювання всіх житлових приміщень. Це дозволить ефективно використовувати площі вашого.
Здивовані? Вийшло набагато менше, ніж Ви планували спочатку? Що ж, тут важливо розуміти, що це не разова економія, а усвідомлений підхід, який дозволить Вам в подальшому істотно скоротити бюджет на експлуатацію будинку.
Заощаджені на кв.м. кошти доцільніше витратити на технічне оснащення Вашого будинку, наприклад систему «розумний будинок», яка буде економити Вам ще й час, так необхідне Вашим рідним і близьким.