SIP-технологія: історія, реалії та перспективи.

Наші клієнти часто задаються питанням надійності і довговічності будинків побудованих з сип-панелей за канадською технологією. Розуміючи, що для України, сип-будинку – це інноваційне рішення, ми вирішили розповісти Вам історію появи і розвитку цієї технології в світі.
Історія бере свій початок в далеких 1930-х роках в США. Інженери Лабораторії лісової промисловості (FPL) припустили, що фанера або шпон твердих порід дерева може взяти на себе частину структурних навантажень діючих на стіну. Їх прототип конструкційної теплоізольованої панелі (СІП) був створений з використанням існуючої на той момент фанери в якості зовнішніх шарів «сендвіча» та теплоізоляційного матеріалу всередині.

Ці панелі використовувалися для будівництва експериментальних будинків. Будинки перебували під наглядом протягом тридцяти років, а потім були розібрані і вивчені. За цей час інженери лабораторії FPL продовжували експериментувати з новими конструкційними матеріалами, пропонуючи нові варіанти панелей.
Уже в 1940 рр. архітектор Френк Ллойд Райт став відомим завдяки використанню SIP панелей в деяких своїх будинках.
Однак, значний технологічний стрибок СІП технологія робить в 1952 році. Саме в цей час один зі студентів Райта, Елден Доу (Alden B. Dow), син засновника найбільшої в світі хімічної корпорації Доу Кемікал (Dow Chemical Company), в порядку експерименту, запресувала між двома листами товстої фанери утеплювач – ізолюючу піну, що нагадує сучасний пінополістирол.
Промислове виробництво SIP-панелей почалося в 1959 р на підприємстві компанії Koppers, переобладнаному з автомобільного заводу в Детройті. Виробництво здійснювалося наступним чином: між двома шарами клеєної фанери задувається попередньо спінена стіролова піна, а потім під дією пари заготівля склеюються з зовнішніми шарами, вже закріпленими на цільній опорній рамі.

Панелі СІП від компанії Alside Home Program

На початку 60-х до випуску SIP-панелей приступила компанія Alside Home Program. Фахівці компанії істотно вдосконалили технологічний процес, тим самим скоротити час виробництва панелі від декількох годин до 20 хвилин. У цей період виробництво SIP-панелей стає масовим. Саме в 60-х роках з’являються спеціальна технологія будівництва сип-будинку.

Ці технології користуються значною популярністю і успішно застосовуються вже більше 50 років як в умовах канадського півночі (тому її ще називають «канадські дому»). Побудовані з використанням SIP-панелей будинку довговічні і надійні, а їх експлуатаційні властивості значно випереджають кам’яні споруди, що в поєднанні з доступною вартістю таких будинків, роблять їх унікальним інноваційним рішенням для сучасних сімей. Саме в таких теплих будинках проживає більшість населення Канади, півострова Аляска, Норвегії, Фінляндії та Швеції.

Згідно з дослідженнями маркетингової групи «Текарт», світовий ринок теплоізоляційних панелей демонструє стабільне зростання, в середньому на 20% в рік. В Україні сип-панельне житлове будівництво розвивається з урахуванням світового досвіду. А в реаліях 2015 року, в зв’язку підвищення вартості енергоносіїв набирає істотні обороти.

Комментарии отключены.