Рішення проблеми власного житла хвилює багатьох наших співвітчизників. Більшість мріє побудувати будинок недорого, але при цьому хоче мати його як можна швидше. Кожен потенційний забудовник бажає мати житло, яке б відрізнялося зручністю, було теплим і зручним.

Ось на цій-то хвилі і виникає питання про те, як дешево побудувати будинок, оскільки далеко не всі можуть собі дозволити зведення елітних будівель з дорогих матеріалів. Відповідь на це питання не може бути повним, якщо не знати, з чого побудувати недорогий будинок, тобто на яких будівельних матеріалах і технологіях зупинити вибір.

Сучасний ринок і будівельні компанії пропонують великий вибір проектів дешевих будинків, які зводяться з найрізноманітніших технологій з використанням різних матеріалів. Кожен з них відрізняється позитивними якостями, а й кожен має мінуси, які надають негативні впливи на експлуатаційні якості новобудов.

Побудувати будинок дешево можна з пінобетону

Коли майбутній забудовник зупиняє свій вибір на будівництві кам’яного будинку, то тут рада може бути однозначним – необхідне спорудження недорогого будинку з піноблоків, які бувають пінобетонними або газосилікатних.

Використовуючи даний матеріал – побудуємо будинок недорого, але необхідно за допомогою фахівців чітко визначитися з такими нюансами майбутнього будівництва, як товщина стін. Це питання вимагає ретельного розгляду, оскільки саме від цього залежить майбутня ефективність використання будинків для проживання.

Товщина стін дозволяє забезпечувати в будинках оптимальний температурний режим при розумних витратах енергоносіїв. Важливим моментом є також раціональне планування новобудов, яка виключає потребу в великих кількостях несучих стін, але обе6спечівает раціональний розподіл навантажень всередині приміщень. При такому розкладі менше потрібно буде і фундаменту, який, як відомо, вимагає левової частки капіталовкладень. А коли так, то економія буде досягнута відчутна.

При невеликих прольотах перекриття цілком можуть бути дерев’яними, а не залізобетонними. Торці балок з дерева, які будуть йти вглиб стін, повинні бути оброблені належним чином для забезпечення ретельного захисту від можливих впливів вологи.

Пінобетон перепади тиску переносить надзвичайно погано, а тому буде потрібно забезпечення його рівномірного розподілу. Дерев’яне перекриття відрізняється набагато меншою вагою в порівнянні з бетонним аналогом.

Як дешевше побудувати будинок? з бруса

Використання бруса при зведенні житлового будинку є відповіддю на питання, як швидко і дешево побудувати будинок. Даний рада грунтується на тому, що такі споруди відрізняються досить важливими достоїнствами, зокрема тим, що:

  • Будинки виходять дуже теплими через використання зовнішнього утеплення;
  • Вентильовані фасади забезпечують запобігання несучих стін від сонячних променів, попадання вологи і різких температурних перепадів. Просто-таки ідеальні умови перебування стін з бруса – гарантія їх тривалого безпроблемного служіння людині;
  • Дерев’яні будинки, що зводяться за такою технологією, характеризуються відмінною екологією: їх стіни дихають, регулюючи мікроклімат в оселях.

Використовувана в кам’яних і дерев’яних будинках технологія вентильованих фасадів пройшла перевірку часом, а тому відрізняється високою надійністю. Грамотним пристроєм таких фасадів, яке передбачає наявність добре провітрюваному вентиляційного зазору між утеплювачами, які зовні ховаються вітрозахисними мембранами, і зовнішніми обшивками. Це забезпечує високі теплові характеристики і тривалі терміни служби.

Будівництво дешевих будинків по каркасних технологіях – відмінний варіант економії

З чого побудувати дешевий будинок – звичайно ж, з будівельних матеріалів, які використовуються при каркасної будівлі. Це оптимальний варіант, оскільки дозволяє зводити споруди швидко і економічно. Будинки цього типу можуть бути каркасно-щитовими, щитовими і каркасними.

Особливості побудови каркасних будинків

Залежно від використовуваних утеплювачів і застосовуваних типів збірки каркасні технології бувають фінськими і канадськими. Основу будь-якого каркасного будівництва становить каркас з дерева, в який вкладено утеплювач. Їм найчастіше є вогнестійка мінеральна вата. Будинки обшиваються вагонкою, сайдингом, імітацією бруса і т.д. Легка конструкція високої міцності є прекрасним об’єктом, який може бути майданчиком для втілення різноманітних ідей дизайнерів з оформлення житла.

Зведення стін каркасних будинків передує визначення призначення майбутньої будівлі: це буде будинок постійного проживання або тимчасового, тобто дачне будова. Конструкцію складають вертикальні стійки і горизонтальні обв’язки. Сама будівля може збиратися блоками з попередньо підготовлених щитів-стін, або обшивкою листовим матеріалом попередньо зведеного на фундаменті об’ємного скелета споруди.

Рішення побудувати недорогий будинок каркасно-щитовим способом дає прекрасну можливість солідної економії і на будматеріалах, і на будівельні роботи. До того ж подібні житлові будинки мають солідні переваги, які полягають в міцності конструкції, найкоротших термінах їх зведення, низької вартості необхідних матеріалів. Для виробництва стінових панелей і кроквяних ферм використовуються висушені пиломатеріали, а тому можливі усадки конструкцій повністю виключені.

Оптимальний фундамент для каркасного будинку

Вирішуючи проблему, як побудувати будинок дешево і швидко, необхідно пам’ятати про важливість вибір фундаменту для нього, який обійдеться за доступною вартості, але забезпечить надійність всієї конструкції. Забудовник вже при закладці першого каменю свого майбутнього житла повинен мати стовідсоткову впевненість в його надійності і міцності.

Для каркасних будинків можливе використання одного із запропонованих варіантів фундаменту:

  • Стрічкові фундаменти є найоптимальнішим варіантом в тих місцях, де щільні грунти і землі, що не промерзають глибоко. Використовуються під одноповерхові споруди, характеризуються рівномірною усадкою і високою надійністю. Недолік – в трудомісткості і великих матеріальних витратах.
  • Стовпчасті фундаменти виконують з цегли, бетону або дерева. Гарантують високу міцність при відносно невеликих витратах.
  • Пальові фундаменти використовуються там, де грунт має прошарку торфу або мулів. Гвинтові палі з металу витримують навіть двоповерхові каркасні будинки. Це найекономічніший варіант із запропонованих варіантів.
  • Монолітні плити є дорогими варіантами фундаментів. Вони одночасно служать і перекриттям перших поверхів будинків. Правда, є ймовірність, що вони з часом можуть давати нахил всьому будинку. Дане питання підлягає вирішенню ще на стадії проектування і дослідження грунтів на будівельному ділянці.

Завдяки невеликій вазі каркасних будинків, на виборі і будівництві фундаменту можна домогтися відчутної економії не тільки матеріальних витрат, але і часу і сил. Ці переваги і дозволяють дешево побудувати будинок.

Чи необхідно утеплення каркасного будинку?

Комфортність проживання в будь-якому житловому будинку має на увазі наявність тепла і затишку в ньому, а тому питання утеплення дуже важливе. Це найважливіший момент будівництва. Теплоізоляція стін каркасних будинків створює перешкоду проникненню холоду в зимовий час і захист від спеки в літній. Технологія утеплення заснована на укладанні утеплювачів між каркасними стійками.

Для утеплення можуть використовуватися такі види утеплювачів:

  • Мінеральна вата, що є найпоширенішим матеріалом. Вона може бути придбана у вигляді рулонів або плит. Має прекрасну теплозвукоізоляцію. Відрізняється токсичністю і поганим сприйняттям вологості, що вимагає її використання з додатковою гідроізоляцією.
  • Пінопласт – дешевий і легкий матеріал, не вбирає вологу, йому не потрібні додаткові вологозахисні мембрани. Горючість пінопласту є його недоліком, як і погана шумоізоляція.
  • Ековата є натуральним матеріалом з подрібненої газетного паперу, яка просякнута солями борної кислоти. Монтується швидко і характеризується нетоксичність.
  • Пінополіуретан. Цей рідкий компонент подається на поверхні стін розпилювачами, після чого спінюється і твердне, забезпечуючи чудову теплоізоляцію. Не токсичний, не горючий. Вартість вище, ніж іншим матеріалів.

Якщо утеплення здійснюється мінеральною ватою, то слід брати плитні матеріали для каркасних будинків. Укладаються вони шарами внахлест, що запобігає проникненню холоду. На ринку можуть бути обрані будь-які матеріали для утеплення, як бюджетних варіантів, так і тих, які коштують чималих грошей.

Необхідність чи примха – пароізоляція стін?

Побудувати дешевий будинок – не означає, що слід економити на будівельних процесах, зокрема, на пароізоляції стін каркасних будинків. Якщо її не зробити, всередину утеплювачів можуть потрапляти водяні пари, що призводять до пошкоджень і втрат теплоізолюючих властивостей. Результатом стане те, що і вкладення в теплоізоляцію будуть неефективними, оскільки не буде бажаного тепла в приміщеннях.

Пароізоляційні мембрани відрізняються багатошарової пористою структурою. Це забезпечує циркуляцію повітря через вентиляцію, вікна, двері та стіни. Осідає на шорсткою стороні мембрани волога випаровується, створюючи тим самим перешкоду появи грибка і цвілі всередині стін каркасних будинків. Гладкою стороною мембрана повинна укладатися до утеплювачів.

Приклеювання пароізоляційної мембрани проводиться скотчем. При цьому не повинно бути ніяких складок і поривів. Якщо цю вимогу буде порушено, то утеплювач прослужити максимум 2-3 сезону.

Складові споруди дешевих будинків

З чого побудувати найдешевший будинок? Кінцевий результат і розміри капіталовкладень безпосередньо залежать і від місця будівництва, і від можливостей ринку кожної конкретної місцевості. Це ні в якому разі не може бути технологія, до якої вдаються окремі компанії.

Вони просто економлять за рахунок зменшення перетину несучих конструкцій, а також зниження якості застосовуваних матеріалів. Такий будинок буде дешевим, але недовговічним і холодним. І вже через п’ять-десять років доведеться знову проводити дорогий ремонт, щоб домогтися бажаного результату.

Клієнтам хочеться порадити наступне: особливо ретельно підходите до вибору компанії, яка займеться будівництвом вашого будинку. Справжні професіонали ніколи не будуть завищувати розцінки, і економити на матеріалах і будівельних операціях. Вони завжди допоможуть клієнту досягти того, що його житловий будинок буде зведений за доступними цінами в точній відповідності з нормативами і стандартами.

Зворотній зв’язок:

Комментарии отключены.