Системі стандартизації ISO вже понад півстоліття: угоду про координацію зусиль у розробці галузевих стандартів було підписано в 1946 році. Сьогодні в ній діє 21000 стандартів, що стосуються практично всіх аспектів ведення бізнесу і технологій. Їх розробкою і впровадженням займається Міжнародна організація по стандартизації (IOS – International Organization for Standardization), куди входять партнери з 165 країн. Система створена для спрощення міжнародного обміну товарами і послугами і кооперації в науковій, технологічній та економічній сферах.

Найвідоміша лінійка стандартів – ISO 9000. В загальних рисах, це прийнятий учасниками організації консенсус з приводу управлінських практик на виробництві, які потрібні для забезпечення належної якості товарів.

Стандарт ISO 9001 розроблений в 1984 році і чотири рази коректувався: в 1994, 2000, 2008 і 2015 роках. Сьогодні експертизу по ньому пройшли понад мільйон організацій по всьому світу.

У листопаді 2017 компанія ЕКОПАН завершила процес сертифікації, розпочатий ще в серпні, і отримала сертифікат ISO 9001 діє до: 2015. Про те, що мотивувало компанію, як проходив весь процес і про життя компанії після отримання сертифікату ISO 9001 ми поговоримо з топ-менеджментом компанії.

1. В Україні сертифікація ISO 9001 не є обов’язковою. Але багато компаній прагнуть отримати цей сертифікат по ряду причин. Що мотивувало Вашу компанію?

Ольга Романенко, генеральний директор ЕКОПАН: Компанія, що відповідає стандарту, дотримується певних норм і правил в організації технологічних і бізнес-процесів, які гарантують встановлений якість продукції або послуги. В першу чергу, це сигнал споживачам в усьому світі про те , що компанія дотримується і виконує вимоги, визначені міжнародними стандартами в області системи менеджменту якості. Це абсолютно новий рівень довіри. ISO – це не абревіатура. Назва походить від грецького «isos», що означає – «рівний».

2. Більш високий рівень довіри – це , звичайно, добре, але ж сама процедура сертифікації вимагає певних зусиль і коштів. На який економічний ефект ви розраховуєте?

Ольга Романенко:Ви маєте рацію, щоб отримати сертифікат, нам довелося систематизувати всі свої напрацювання в систему менеджменту якості. Для цього необхідно було підготувати документацію, розібратися з вимогами, написати проект, найняти консультанта, налаштувати систему і пройти експертизу в ліцензованій організації. Природно, що це значні часові та фінансові витрати. Але в нашому випадку це інвестиція, яка вже окупається. Так, в кінці листопада ми отримали сертифікат, а в кінці грудня – завершили будівництво нашого першого будинку в Європі (Німеччина). Справа в тому, що в наших стратегічних планах на 2018 рік активна робота на європейському ринку, а для європейських клієнтів документи, що підтверджують експертизу компанії, можуть відігравати ключову роль. До слова, українські замовники не менше вимогливі і прагнуть вибирати кращих.

3. Тобто, сертифікат ISO був потрібен компанії для початку роботи на міжнародному ринку?

Ольга Романенко: Так, це одна з причин, по якій ми пройшли сертифікацію. Але крім неї є й інші, зокрема внутрішньоорганізаційні переваги, які ми відчуваємо вже сьогодні. Наприклад, стандартизація та оптимізація робочих процесів дозволила спростити деякі ланцюжки з одночасним поліпшенням якості, виріс рівень довіри всередині компанії, з відкриттям нових напрямків ми відчуваємо велику залученість в роботу.

4. Весь процес сертифікації у Вас зайняв 4 місяці? Це рекордно короткий термін. В середньому сертифікацію проходять від 6 місяців до півтора років. Як Вам це вдалося?

Ольга Романенко : Ви маєте рацію, 4 місяці це дійсно швидко і несподівано навіть для нас самих. На самому початку нами було заборонено аудит внутрішніх бізнес і виробничих процесів ЕКОПАН для того, щоб оцінити свої сили і готовність до змін. Результат дослідження – предмет нашої гордості. Він показав, що ми на 80% вже відповідаємо вимогам стандарту. Залишалося тільки доопрацювати систему, привести, так би мовити до єдиного знаменника і провести навчання всіх учасників.

Дякуємо Ольгу за те, що розповіла про тонкощі процесу сертифікації! Бажаємо компанії успіхів і процвітання!

Зворотній зв’язок:

Комментарии отключены.