Здавалося б, що спільного в українців зі скандинавами? Так, так ми знаємо історію і про київських князів і про їх коренях теж знаємо.

Але все ж, чи замислювалися ви, чому затишний скандинавський стиль ось вже кілька років поспіль утримує свою популярність як в архітектурі, так і в дизайні інтер’єрів не тільки в нашій країні, але і у всьому світі?

Давайте розбиратися. Для початку визначимо, що ж таке скандинавський стиль. Скандинавським називають дизайн країн Північної Європи: Данії, Швеції, Норвегії.

Історія і географічне розташування цих країн пояснює спільність їх життєвих пріоритетів. Для скандинавів уособленням благополучіяявляется не дороге авто, одяг або постійні подорожі, а комфортний і затишний будинок. У створенні простих, але наповнених теплом і затишком інтер’єрів скандинавські дизайнери досягли значних успіхів.

ІСТОРІЯ

Скандинавський стиль інтер’єру з’явився ще в 80-х роках 19 століття. Цю концепцію можна сформулювати так: більше красивих речей на кожен день.

У 1930 році в Стокгольмі відбулася виставка, яка продемонструвала всьому світу досягнення скандинавського дизайну. Після виставки в спеціальній літературі з’являється термін «скандинавський дизайн», і скандинавський стиль починає свою переможну ходу по світу. Скандинавська мрія про теплом і затишному будинку виявилася співзвучною бажанням мільйонів людей де б вони не жили.

Напевно саме в цьому і полягає весь секрет популярності цього стилю. Це свого роду куточок спокою й умиротворення в нашому неспокійному світі. Найкраще цю атмосферу можна описати за допомогою данського слова hygge.

КОНЦЕПЦІЯ HYGGE

Нygge позначає «затишок, який створює домашнє вогнище», це одне з тих рідкісних слів, аналогів якому немає в інших іноземних мовах. Цим словом данці описують гаму емоцій і станів людини, які він відчуває при зустрічі з близькими, хорошою компанією або, наприклад, від дотику до теплого плед, або від смачного ужіна.Само поняття прийшло з норвезької мови і вкоренилося в данській культурі. За відомостями Світового індексу щастя, в Данії живуть одні з найщасливіших людей на планеті, в чому Hygge зіграло не останню роль.

ОСНОВНІ РИСИ

Поняття hygge можна назвати емоційною складовою концепції скандинавського стилю. Будинок згідно з концепцією hygge – це велика кількість натуральних матеріалів і світла. Найпопулярніша колірна гамма – це натуральні сірі, блакитні і бежеві тони, це функціональність і до дрібниць продуманий побут. Це світло, свіжість і відчуття легкості. Скандинавський інтер’єр по-домашньому привітний і гостинний, елегантний і демократичний.

Для того, щоб додати частинку hygge в будинок, данці радять прикрасити його свічками, декорувати різними фактурами текстилю, фотографіями Вашої сім’ї, приглушити основне освітлення, спекти пиріг і покликати в будинок друзів.

На наш погляд, секрет популярності скандинавського стилю в тому, що до чого б ми не прагнули, прийдемо ми в будь-якому випадку до себе.

Зворотній зв’язок:

Комментарии отключены.