Жити у води – це ні з чим незрівняне задоволення і навіть розкіш, а що Ви скажете про будинок на воді? В українських реаліях будинку на воді зустрінеш поки нечасто. Однак – це модний тренд, який прийшов до нас з Європи і в останні кілька років стрімко завойовує популярність серед українців. Причому якщо спочатку будинок на воді розглядався виключно як дачний будинок для тимчасового проживання в теплу пору року, то зараз інтерес наших замовників зміщується на користь будинків призначених для постійного проживання.
Давайте розберемося, кому ж спочатку прийшла в голову така божевільна ідея жити на воді? У чому плюси і мінуси такого життя? Які особливості будівництва будинку на воді?
Перша хвиля популярності житла на воді припала на післявоєнні роки. У Європі в умовах браку якісного житла люди почали переобладнувати під квартири і будинки пришвартовані в містах баржі і кораблі. Так з’явилося поняття «Houseboat».
У той час houseboat був дешевим житлом, яке не мало особливих зручностей. Як правило, такий житловий кораблик мав 2 кімнати, крихітну кухню, туалет і душ. Однак з часом будинки на воді полюбилися европейцям. Сьогодні мати Houseboat стало модно. Наприклад, такі будинки, розташовані в центрі Амстердама, коштують в середньому близько 500 тисяч євро, крім того, доводиться вкладати в ремонт і оплачувати водний податок і швартування.
Сьогодні технології йдуть вперед і для того, щоб жити на воді, не треба нічого переобладнувати. Такі будинки збираються на спеціальній плавучій платформі, що дозволяє без особливих зусиль переміщати їх по воді. Основною технологічною особливістю будинку на воді є жорсткість будівлі та інженерія будинку. SIP панельна технологія будівництва ідеально підходить для реалізації цього завдання. По-перше – це швидко. Будинок з СИП на понтоні збирається протягом декількох тижнів. По-друге, канадські будинки – це легкі будинку, а це значить, при зведенні будинку можна істотно заощадити на дорогій і об’ємної платформі. По-третє, будинки з СІП – енергоефективні будинки. Це особливо важливо при будівництві будівлі, яке планується експлуатувати протягом усього року, так як в зимовий період вода промерзає набагато швидше землі.
Крім того такі будинки незвичайні і привертають до себе увагу вже самі по собі, тому їх оптимально використовувати як готелі, ресторани, арт-об’єкти.
ЕКОПАН вже реалізував кілька подібних проектів в передмісті Києва, так що Ви можете бути впевнені в нашій обізнаності та професіоналізмі в цьому питанні. Разом з нашими архітекторами Ви можете створити свій власний унікальний проект Вашого самого затишного будинку на світлі.