Нашій компанії «Екопан» часто задають питання: «Яка довговічність будинків з сіп-панелей, і який їхній експлуатаційний термін?» У даній статті ви знайдете відповіді на ці питання.

Фактори, що впливають на довговічність будь-яких будинків, і будинків з сіп-панелей зокрема:

1) Навантаження на конструкцію
Наприклад, снігове навантаження, вітрове навантаження, вага самої конструкції, меблі, люди, зрушення фундаменту, стихійні лиха (землетруси, урагани, повені тощо).

В цьому плані будинку з Сіп-панелей надійніше практично будь-якого альтернативного варіанту. Уявіть собі два аркуші ОСБ 12 мм., Між якими – пінопласт 140мм. Все це склеєне в єдину сендвіч-панель під тиском 5 тонн заводським способом. Вертикально розташована sip панель (стіна) витримує навантаження в 20 тонн. Це означає, що несучої здатності стін першого поверху будинку з сип-панелей вистачить, щоб побудувати зверху ще три поверхи стін з цегли! Ви знали це?

Горизонтально розташована sip панель (підлоги, перекриття) витримує 450 кг на 1 м2. Це означає, що по ній можна їздити на джипі!

Всі ці панелі при монтажі склеюються через брус піною і скручуються шурупами. На середній будинок йде близько 30 тисяч шурупів. В результаті будинки з сип-панелей без проблем витримують землетрусу в 8 балів, урагани і падаючі дерева.

Наприклад, зрушення фундаменту «рвуть» будинок з газобетону дуже легко. Блоки просто склеєні між собою. У будинку ж з sip-панелей все елементи скручені між собою: тріщини і будинок з сип-панелей речі несумісні!

2) Руйнівні природні фактори.

Крім таких очевидних і рідкісних, як стихійні лиха (sip-панелі дуже люблять в Японії за те, що при землетрусів вони набагато безпечніші і підлягають швидкому відновленню), їх два – вода і сонце (ультрафіолет).

За захист від цих чинників (в будь-якому будинку) відповідає зовнішня обробка і покрівля. Побудований будинок з сип-панелей можна залишати без зовнішньої обробки більше ніж на рік. Потрібно хоча б оббити його гідроізоляційної плівкою (будинок в такому стані може стояти декілька років чекаючи фасадної обробки). Якщо фасадна обробка зроблена якісно, ​​то будинок може служити практично вічно.

Представьте себе, что Вы положили сип-панель в сухой гараж или на чердак. Какой будет ее эксплуатационный срок? Такой же как и у кирпича или газобетонного блока если их поместить в те же условия. ОСБ – это улучшенное дерево, а некоторым деревянным церквям на Украине по 300 лет. Многим каркасным домам в Северной Америке больше 100 лет, а дом из СИП-панелей на порядок надежнее, потому что утеплителем в каркасном доме является вата, которая может намокать при некачественном монтаже пароизоляции за счет “точки росы”, а в sip-панели внутри нет воздуха – там негде образовываться влаге.

У висновку згадаємо, що вдома з сіп панелей винайшли в США, і будують по всій цій великій країні, як і в сусідній Канаді. Саме тому цю технологію у нас часто називають канадської технологією будівництва, а sip будинок – канадський будинок. У Північній Америці кліматичні умови в багатьох районах дуже схожі на наші. Щороку обсяг СИП-будівництва в США зростає на 30%. З sip будують не тільки інідівідуальних будинку під ключ, а й висотні будівлі (це зайве підтвердження їх міцності і довговічності)! Мало того, їх будують по всій Європі (від Кіпру до Англії і від Румунії до Іспанії), будують в Австралії, Японії, Нової Зеландії.

Комментарии отключены.