Доведено, що правильно побудований будинок, навіть без урахування інженерних систем, економить до 75% тепла за рахунок пасивного зменшення тепловитрат і значно підвищує екологічну безпеку Вашого будинку.
Домокомплект ЕКОПАН – збирається з цілісних СИП панелей. СІП – це абревіатура від Structural Insulated Panel – структурна ізоляційна панель, яка має незаперечну перевагу перед традиційними будівельними матеріалами (цегла і дерево) – низьку теплопровідність.
Все геніальне просто. СІП – це тришаровий сендвіч з двох вологостійких плит, з’єднаних між собою шаром твердого пінополістиролу. Цим матеріалом утеплюють стіни завбачливі господарі «хрущовок» і «чешок». Так всього 12 сантиметрів цього матеріалу утримують тепло так само ефективно, як і півметрова стіна з дерев’яного бруса або 2-х метрова цегляна.
У літню спеку будинок зберігає приємну прохолоду, а в морози навіть при повній відсутності опалення – плюсову температуру. Обігрів приміщення до +20 ° C займає всього 1 годину. Ось, наприклад, власник будинку з СИП-панелей, який встановив газове опалення, не полінувався зробити порівняльний розрахунок: в будинку площею 200 кв. м. при морозі -12 ° C витрачає на опалення на добу до 15 куб. м. газу. Будинок його друзів з цегли площею всього в 75 кв.м, при тих же погодних умовах, вимагає для повноцінного опалення 33 куб. м. газу. на добу.
До слова, Міжнародна полярна станція Амундсена-Скотта, побудована в 2008 році за SIP технології. Це американський астрофізичний проект DASI – South Pole SIPs Project
Незважаючи на те, що будинку з СИП-панелей – це, апріорі, теплі будинки, для того щоб Ваш будинок був по справжньому енергоефективним необхідно врахувати й інші фактори.
Правильні вікна
Витрати на “опалення вікон” дуже значні в будинку. Наш розрахунок показав, що в середньому за розмірами будинку (150 кв.м.) при традиційному склінні на компенсацію тепловтрат через вікна витрачається стільки ж енергії, скільки на гаряче водопостачання, приготування їжі, освітлення і очисну станцію разом узяті при постійному проживанні (близько 6 тис. кВт · год за рік). У кам’яних будинках крім великих вікон доводиться опалювати ще віконні укоси.
У сип-будинках, побудованих за технологією ЕКОПАН ми використовуємо енергоефективні склопакети GLAS TRÖSCH EN2PLUS 32мм які володіють приблизно тими ж параметрами теплоізоляції, що і подвійна кам’яна кладка товщиною 30 см з 10 см ізоляції. Разом з тим, стосовно звукоізоляції, такий склопакет може зрівнятися зі стіною із силікатної цегли товщиною 120 мм.
Характеристики енергопакета® Glas Trösch EN2plus 32мм
- Підвищена теплоізоляція, завдяки зменшеному рівню теплопровідності
- Значна економія енергії на опалення взимку і кондиціонування влітку
- Оптимальний доступ денного світла за рахунок високого світлопропускання
- Комфорт і ефективне використання всіх площ
- Оптимальний доступ видимого світла, ультрафіолету і тепла для активного росту квітів
- Збалансовані показники коефіцієнтів теплопровідності і пропускання сонячної енергії
- Застосування високоякісного флоат-скла EUROGLAS
- Макс. розмір скла: 6000 x 3210 мм
Застосування е нергопакета® Glas Trösch EN2plus 32мм
- Універсальне застосування для вікон, дверей, зимових садів і фасадів
- Комбінується в склопакеті зі склом EUROWHITE і LUXAR (просвітлене і антиблікове скло)
- Може поєднуватися в склопакетах з іншими стеклами для забезпечення функцій сонцезахисту, безпеки і звукоізоляції
Довговічність енергопакета® Glas Trösch EN2plus 32мм
Оскільки напилення знаходиться всередині герметичного склопакета і воно не може бути пошкоджено, термін служби покриття дорівнює терміну служби самого склопакета.
Переваги енергопакета® Glas Trösch EN2plus 32мм
- Індивідуальні можливості комбінування згідно з вимогами до безпеки і звукоізоляції
- Інноваційна дистанційна рамка ACS +, що запобігає утворенню конденсату в крайовій зоні, на внутрішній поверхні склопакета
Технічні показники е нергопакета® Glas Trösch EN2plus 32мм
Приємний БОНУС для наших замовників е нергопакети® Glas Trösch EN2plus 32мм беруть участь у державній програмі кредитування фізичних осіб для реалізації енергозберігаючих проектів.
Архітектори ЕКОПАН запропонують Вам ефективну планування будинку і його розміщення на Вашій ділянці, що дозволить Вам істотно знизити енерговитрати при експлуатації.
Так, наприклад, якщо запланувати найбільшу площу (70-80%) вікон на південному фасаді будинку це допоможе пасивно обігрівати приміщення взимку. Для запобігання перегріву приміщення влітку, ми рекомендуємо планувати горизонтальні солнезащітние конструкції вище лінії вікна – козирки, «маркізи», стелі терас. У проектах одноповерхових будинків збільшувати карнизний виступ даху. А ось кількість вікон орієнтованих на захід, краще мінімізувати, так як вони приведуть до перегріву приміщень, на сході ми рекомендуємо розміщувати 20-30% від загальної площі вікон.
Економічні джерела опалення
Систему опалення краще вибирати з урахуванням двох чинників: наявність і дешевизна енергоносія і автономність системи в разі форс-мажору.
Для енергоефективного будинку ми рекомендуємо використовувати:
твердопаливні котли
Це гарантія тепла, в незалежності від якості роботи електромереж і поставок газу. В такому випадку опалення вийде повністю автономним і незалежним від подачі енергоносія. Твердопаливний котел порівняно простий пристрій, він досить надійний, універсальний, може довго працювати без поточного ремонту.
Електричні котли
Для тих, хто не хоче приймати велику участь в їх обслуговуванні. Грубо кажучи, поставити і забути. Більш того, для них не треба спеціально щось готувати, наприклад, для котлів електричних абсолютно не потрібен димар на відміну від інших опалювальних котлів, що вже позбавляє вас від додаткового ремонту. З точки зору контролю температур, гнучкості керування системою опалення у електроопалення найкращі показники. Електрокотел є відмінним резервним доповненням до існуючої системи.
Електрорадіатори
Створені досить давно і весь час удосконалюються. Жоден зайвий кіловат не затрачуватиме завдяки “розумної” електроніці. Опалення включається автоматично по мірі необхідності, а споживання електроенергії залежить тільки від заданої температури в приміщенні і тепловтрат будівлі.
Альтернативні джерела енергії
Сучасна альтернативна енергетика передбачає комплексні технічні рішення по збору енергії, одержуваної від різних джерел. Так, в одному будинку, доповнюючи один одного, можуть одночасно використовуватися відразу кілька систем альтернативної енергетики: сонячний колектор і тепловий насос забезпечать гаряче водопостачання, опалення та кондиціонування, а сонячні панелі – електричне живлення для всіх систем, освітлення і побутових приладів.