Будівництво будинку завжди починається з «прицінення». Ми ретельно прописуємо всі етапи робіт і матеріали, ставимо вартості навпроти кожного пункту, щоб ну нічого не забути і максимально точно спланувати свій бюджет. Оцінивши свої «сили» і можливості приступаємо до проектування, а отримавши креслення перераховуємо напевно. Підрядники формують кошториси по проектам на ремонт і інженерні системи. А для ще більшої впевненості, в правильності свого планування ми вирушаємо по шоу-румам, будівельним супермаркетам і різним веб-сайтам в пошуках потрібних матеріалів і коли, як нам здається, ми все-все врахували і прорахували, зі спокійною душею вирішуємо приступати до реалізації проекту.

Але …., Згадайте, будь ласка, згадував Ваш виконроб або проектант про вартість експлуатації будинку? Адже це теж розділ Вашого кошторису і вельми важливий. Будівельні витрати залишаться в минулому, а з бюджетом експлуатації будинку вам доведеться стикатися щомісяця. Тому, дуже рекомендую поцікавитися у Ваших підрядників:

  • Скільки буде коштувати опалення будинку?
  • Які варіанти вибору технології реалізації проекту мого будинку для оптимізації витрат на опалення?
  • Як обраний проект і матеріал стін буде зберігати затишну прохолоду в спекотний літній день і яка вартість кондиціонування приміщень?
  • Як часто необхідно буде ремонтувати будинок і інженерні мережі?
  • Скільки буде коштувати обігрів води і використовуючи які енергетичні ресурси (взимку, влітку і в міжсезоння)?
  • Наскільки сложнопростозатратно підтримувати створений ландшафт? Чи зможете Ви це робити самі або потрібен садівник?
  • З якою частотою і в яку вартість обійдеться обслуговування свердловини та каналізації?

Ці та інші питання допоможуть Вам сформувати бюджет експлуатації будинку. Повірте, чим раніше Ви поставите це питання, тим більше шансів цей бюджет мінімізувати і заощадити свої гроші.

Зворотній зв’язок:

Комментарии отключены.