У першій частині цього матеріалу ми говорили про теплові насоси з принципом дії «повітря-повітря». Тепер пропонуємо Вам разом з нами розібратися, як же працюють і які переваги мають грунтові теплові насоси.

Отже, як ви вже зрозуміли з назви, грунтовий тепловий насос використовує природну тепло землі. Такі насоси складаються з контуру заземлення (мережа водопровідних труб, прихованих під землею) і, власне, теплового насоса на рівні землі.

Для того щоб встановити в будинку систему опалення даного типу, знадобиться багато місця. Це, як правило, сад або двір, в якому можна розмістити всю «підземну» частина системи. Наскільки великий повинен бути контур заземлення залежить від того, наскільки великий ваш будинок і скільки вам потрібно тепла.

Як працює система грунтового насоса?

Суміш води і антифризу закачується по контуру заземлення і поглинає природне тепло, яке зберігається в землі. Водна суміш стискається і проходить через теплообмінник, який відбирає тепло і передає його теплового насосу. Потім тепло передається в вашу систему опалення будинку. Наземний тепловий насос може підвищити температуру від землі до приблизно 50 ° C. Таким чином, чим гаряче ви нагріваєте воду понад цієї температури, тим більше електрики ви будете використовувати. Ви можете використовувати це тепло в радіаторі, для гарячої води або в системі теплих підлог. Чи потрібна вам додаткова резервна система опалення залежить від особистих переваг і Вашого будинку. В якості альтернативи Ви можете використовувати повітряний тепловий насос, про який ми розповідали в першій частині цієї статті.

Плюси і мінуси

Грунтові теплові насоси виробляють менше CO2, ніж звичайні системи опалення, але вам все одно доведеться використовувати електрику для роботи цього насоса. Це означає, що вони не можуть вважатися повністю безвуглецевої, якщо електрику в Ваш будинок не поставляється з поновлюваних джерел. Вам також може знадобитися окремий електричний нагрівач, щоб задовольнити всі ваші потреби в опаленні та гарячій воді. Якщо ви використовуєте тепловий насос для подачі гарячої води, це може обмежити його загальну ефективність.

Грунтові теплові насоси, як правило, краще підходять для нових будинків, так як вони можуть плануватися як частина процесу будівництва.

Чи ефективні наземні теплові насоси? Так ефективні, якщо їх розглядати як частину опалювальної системи будинку. По-перше, це економічно вигідно, по-друге екологічно. Грунтовий тепловий насос може допомогти знизити викиди вуглекислого газу, оскільки він використовує поновлюваний природний джерело тепла – землю.

Зворотній зв’язок:

Комментарии отключены.