Згідно з новою директивою ЄС про енергоефективність будівель, яка вступає в силу в 2021 році, сучасні енергоефективні будинки повинні споживати стільки енергії, скільки виробляють.

Країни західної Європи, в частності Германія, зводять цілі експериментальні поселення, які, завдяки використанню енергоефективних матеріалів і якісних комплектуючих, а також їх збалансованої комбінації, вже сьогодні відповідають стандартам майбутнього. У листопаді минулого року компанія ЕКОПАН заявила про вихід на європейський ринок і початку будівництва декількох об’єктів в Німеччині та Австрії. За цей період ми отримали певний досвід в питаннях застосування енергоефективних технологій в Європі і хоча поділитися ним з нашими читачами. Отже, давайте розберемося, чому ж енергоефективність по-європейськи відрізняється від вітчизняної.

Європейські стандарти енергоефективності, так само як і українські, базуються на класах енергоефективності. Нагадаємо, що згідно з Директивою щодо маркування етикеткою енергетичної ефективності № 2010/30 / ЄС від 2010 року ефективність використання енергії позначається класами – від A до G. Клас A має найнижче енергоспоживання, G найменш ефективний.

«Ми будуємо будинки в класі А + і А. Це означає, що витрати енергії в будинку в категорії А + на опалення або охолодження не повинні перевищувати 25 kWh (m2) в рік. Німці дуже трепетно ​​відносяться до витрат на енергоносії, тому що їх вартість дуже висока і в рази перевищує вартість на аналогічні енергоносії в Україні », – коментує Олександр Щуцький засновник компанії ЕКОПАН.

За підрахунками фахівців в області енергоефективного будівництва вартість будинку в класі А + в порівнянні з, наприклад, В може бути до 40% вище. Але німці сприймають цю різницю у вартості дуже спокійно, так як вважають її інвестицією, а не просто витратами. Питання перманентного збільшення вартості енергоносіїв для благополучної Німеччини теж актуальне.

«Не секрет, що практично всі приватні житлові будинки в Німеччині зводяться на кредитні гроші. І всі ми знаємо, що вартість кредитів знову ж таки в порівнянні з умовами України значно нижче. Але навіть ми були приємно здивовані, коли дізналися, що наш клієнт отримав кредит в банку під 0,75% річних на підставі того, що його будинок після введення в експлуатацію буде відноситься до класу енергоефективності А + », – ділиться своїми спостереженнями Олександр Щуцький. Для порівняння вартість кредиту при будівництві будинку класу А вже вище, але все ж не перевищує 2,5% річних. Крім того практично всі новозбудовані домоволодіння обладнуються тепловими насосами, примусовою вентиляцією з рекуперацією тепла і сонячними батареями.

Все це є елементами загального плану уряду Німеччини щодо збереження природних ресурсів і навколишнього середовища. Дешеві кредити під будівництво енергоефективних будівель дозволять в майбутньому істотно знизити споживання енергоносіїв, що, в свою чергу, призведе до зменшення навантаження на навколишнє середовище та збереження природних ресурсів країни. Ми дуже сподіваємося, що європейські орієнтири уряду України незабаром будуть відображені в практичних діях і в питаннях зниження енергоспоживання.

Зворотній зв’язок:

Комментарии отключены.